Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Branże

Biologia i Biotechnologia

W naszej ofercie znajdują się urządzenia, które stanowią kompleksowe wyposażenie profesjonalnego laboratorium biotechnologicznego.


Przygotowanie próbek przed analizą / oznaczeniem

W naszym portfolio znajdują się urządzenia, które zapewnią szeroki wybór możliwości w zakresie przygotowania próbek.

  • Jednym z nich jest Pipeta Microman® E -  Idealna dla cieczy stwarzających zwykle problemy - próbki lepkie, gęste, lotne lub potencjalnie niebezpieczne (m.in. żele, plazmidy, rozpuszczalniki, krew, ...)

Pipeta Microman® E znajduje szerokie zastosowanie w biologii molekularnej, medycynie sądowej, pracami związanymi z PCR, a także w petrochemii, kosmetyce i badaniach żywności.

  • Zastosowanie znajdzie także Gilson Pipetman® L  - jest pipetą manualną, dedykowaną do prac wymagających dużej wydajności.

Zobacz urządzenia

  • Homogenizator kulkowy Omni Bead Ruptor Elite - jest urządzeniem świetnie nadającym się do mielenia próbek biologicznych miękkich i twardych oraz próbek leków. Może homogenizować do 24 próbek jednocześnie.

Zobacz urządzenie

  • Homogenizatory mechaniczne firmy OMNI International - to urządzenia przeznaczone do pracy z materiałem w zakresie objętości 0,2 – 100ml. Homogenizator Omni TH jest w stanie zhomogenizować większość próbek w czasie mniejszym niż 30 sekund.

Zobacz urządzenia

  • Omni Macro ES - jest programowalnym, bardzo wszechstronnym homogenizatorem, przeznaczonym do pracy z różnymi typami próbek, w zakresie od 0,25ml do 30l. Macro posiada potężny silnik o mocy 1800W, dzięki czemu doskonale nadaje się do homogenizacji tkanek jak i rozbijania komórek i wytwarzania emulsji.

Zobacz urządzenia

  • Koncentratory próżniowe CentriVap

CentriVap  Refrigerated jest koncentratorem próżniowym do szybkiego odparowania rozpuszczalników z próbek o różnej objętości oraz dużej ilości prób również próbek wrażliwych termicznie.
Doskonale sprawdza się w laboratoriach prowadzących badania o profilu biologicznym, genetycznym, proteomicznym, chemicznym oraz farmaceutycznym.

Zobacz urządzenie


  • Liofilizatory chemiczne Labconco

przeznaczone są do usuwania wody i innych rozpuszczalników w warunkach próżni i obniżonej temperatury.

Zobacz urządzenie


W kategorii produktowej dedykowanej przygotowanie próbek proponujemy szerokie spektrum urządzeń, takich jak: wytrząsarki obrotowe, wytrząsarki orbitalne, wytrząsarki liniowe.

Zobacz urządzenia


Suszenie rozpyłowe jest metodą odwadniania surowców przy jednoczesnej atomizacji substancji podawanej do komory suszarniczej.
Proces prowadzi się w ściśle zadanym reżimie temperaturowym. Produktem końcowym jest odwodniony materiał suchy w kilku możliwych postaciach – pylistych proszków, mikrokapsułek, granulek – w zależności od przygotowanej mieszaniny początkowej i warunków prowadzenia procesu.
Surowcami poddawanymi suszeniu rozpyłowemu są dyspersje, emulsje, roztwory, pasty, inne płyny nienewtonowskie, które w odpowiednich warunkach mogą tworzyć pożądany produkt.

W urządzeniach zastosowano  innowacyjne, inteligentne i zaawansowane technologie, które z całą pewnością znajdą uznanie wśród naszych Klientów.

Obecnie w ofercie posiadamy Mini suszarnia rozpyłowa Unopex B 15 - jest to urządzenie do szybkiego i delikatnego suszenia produktów na bazie wody lub rozpuszczalników organicznych.

Przeznaczone są do usuwania wody i innych rozpuszczalników w warunkach próżni i obniżonej temperatury.


  • Zamrażarki niskotemperaturowe Biological Bank  - wysokiej klasy zamrażarki niskotemperaturowe z linii K Line w wersji "Biological Bank" z doskonałą izolacją termiczną i certyfikatem Energy Star. W naszej ofercie znajduje się kompletna linia zamrażarek ULT (KW Apparecchi Scientifici) o maksymalnej wydajności i niezawodności przy niższym zużyciu energii oraz pełnej łączności przez chmurę.
Zobacz urządzenia


Zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie za pomocą poniższego formularza

  Napisz do nas