Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Branże

Przemysł farmaceutyczny

W naszym asortymencie znajdują się urządzenia, które stanowią kompleksowe wyposażenie profesjonalnego laboratorium.

Przemysł farmaceutyczny od lat jest najważniejszym rynkiem dla wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC). Ostatnio pojawia się coraz więcej metod regulatorów europejskiego i amerykańskiego rynku farmaceutycznego, które wykorzystują technikę chromatografii jonowej (IC).

Modułowy system chromatografii jonowej HPIC Thermo Dionex ICS 6000 oraz kompaktowy chromatograf jonowy HPIC Thermo Dionex Integrion są wykorzystywane w procesie produkcji do wielu zadań, w tym zapewnienia jakości / kontroli jakości (QA / QC) oraz walidacji procedur oczyszczania.

Zobacz urządzenia

Aparaty HPIC ICS 6000 oraz HPIC Integrion wspomagane oprogramowaniem Chromeleon z łatwością spełniają wymagania stawiane analizom chemicznym przez przemysł farmaceutyczny.

Połączenie naszych technologii separacji, nowatorskich metod detekcji oraz kompetencji w zakresie aplikacji zapewnia rozwiązania przydatne do analizy jonów nieorganicznych, leków o małych cząsteczkach i oraz stosunkowo dużych, jak biologiczne aktywne polisacharydy.


Pozyskiwanie i oczyszczanie substancji aktywnych

  • Systemy do produkcji ekstraktów na zasadzie ekstrakcji w nadkrytycznym dwutlenku węgla firmy SFE-Process

Zobacz urządzenia

  • SMB - chromatografia preparatywna na dużą skalę
Aplikacja do oczyszczania xylitolu w sposób ciągły

Zobacz urządzenia


Analiza składu produktu i kontrola jakości

W naszym portfolio znajdują się urządzenia, które zapewnią szeroki wybór możliwości w zakresie przygotowania próbek.

  • Jednym z nich jest Pipeta Microman® E -  Idealna dla cieczy stwarzających zwykle problemy - próbki lepkie, gęste, lotne lub potencjalnie niebezpieczne (m.in. żele, plazmidy, rozpuszczalniki, krew, ...)

Pipeta Microman® E znajduje szerokie zastosowanie w biologii molekularnej, medycynie sądowej, pracami związanymi z PCR, a także w petrochemii, kosmetyce i badaniach żywności.

  • W ramach tej grupy produktów zastosowanie znajdzie także Gilson Pipetman® L  - jest pipetą manualną, dedykowaną do prac wymagających dużej wydajności.
  • kolumny i akcesoria chromatograficzne Knauer
Aplikacja do oznaczania składników w syropach
Tradycyjna medycyna chińska spotyka się z nowoczesną analityką - HPLC fingerprinting do porównania Radix Paeonia alba i Radix Paeonia rubra
Separacja kwasów hydroksybenzoesowych za pomocą AZURA Compact
Oddzielenie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych

Analiza antybiotyku β-laktamowego (moksalaktam)
Oddzielenie substancji narkotycznych
Oznaczanie katecholamin II

Zobacz urządzenia

Przygotowanie próbek przed analizą / oznaczeniem

  • Homogenizator kulkowy Omni Bead Ruptor Elite - jest urządzeniem świetnie nadającym się do mielenia próbek biologicznych miękkich i twardych oraz próbek leków. Może homogenizować do 24 próbek jednocześnie.

Zobacz urządzenie

  • homogenizatory mechaniczne firmy OMNI International - to urządzenia przeznaczone do pracy z materiałem w zakresie objętości 0,2 – 100ml. Homogenizator Omni TH jest w stanie zhomogenizować większość próbek w czasie mniejszym niż 30 sekund.

Zobacz urządzenia

  • Omni Macro ES - jest programowalnym, bardzo wszechstronnym homogenizatorem, przeznaczonym do pracy z różnymi typami próbek, w zakresie od 0,25ml do 30l. Macro posiada potężny silnik o mocy 1800W, dzięki czemu doskonale nadaje się do homogenizacji tkanek jak i rozbijania komórek i wytwarzania emulsji.

Zobacz urządzenia

  • koncentratory próżniowe CentriVap

CentriVap  Refrigerated jest koncentratorem próżniowym do szybkiego odparowania rozpuszczalników z próbek o różnej objętości oraz dużej ilości prób również próbek wrażliwych termicznie.
Doskonale sprawdza się w laboratoriach prowadzących badania o profilu biologicznym, genetycznym, proteomicznym, chemicznym oraz farmaceutycznym.

Zobacz urządzenie

  • Liofilizatory chemiczne Labconco

przeznaczone są do usuwania wody i innych rozpuszczalników w warunkach próżni i obniżonej temperatury.

Zobacz urządzenie

W kategorii produktowej dedykowanej przygotowanie próbek proponujemy szerokie spektrum urządzeń, takich jak: wytrząsarki obrotowe, wytrząsarki orbitalne, wytrząsarki liniowe.

Zobacz urządzenia

W naszej ofercie znajduje się także szeroka gama akcesoriów do chromatografii – złoża i kartridże renomowanej firmy KNAUER.

Zobacz urządzenia

Zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie za pomocą poniższego formularza

  Napisz do nas