Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Branże

Przemysł farmaceutyczny

W naszym asortymencie znajdują się urządzenia, które stanowią kompleksowe wyposażenie profesjonalnego laboratorium.
Więcej informacji o urządzeniach poniżej i w broszurze PDF.
Przemysł farmaceutyczny od lat jest najważniejszym rynkiem dla wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC). Ostatnio pojawia się coraz więcej metod regulatorów europejskiego i amerykańskiego rynku farmaceutycznego, które wykorzystują technikę chromatografii jonowej (IC).

Modułowy system chromatografii jonowej HPIC Thermo Dionex ICS 6000 oraz kompaktowy chromatograf jonowy HPIC Thermo Dionex Integrion są wykorzystywane w procesie produkcji do wielu zadań, w tym zapewnienia jakości / kontroli jakości (QA / QC) oraz walidacji procedur oczyszczania.

Zobacz urządzenia

Aparaty HPIC ICS 6000 oraz HPIC Integrion wspomagane oprogramowaniem Chromeleon z łatwością spełniają wymagania stawiane analizom chemicznym przez przemysł farmaceutyczny.

Połączenie naszych technologii separacji, nowatorskich metod detekcji oraz kompetencji w zakresie aplikacji zapewnia rozwiązania przydatne do analizy jonów nieorganicznych, leków o małych cząsteczkach i oraz stosunkowo dużych, jak biologiczne aktywne polisacharydy.


Pozyskiwanie i oczyszczanie substancji aktywnych

  • Systemy do produkcji ekstraktów na zasadzie ekstrakcji w nadkrytycznym dwutlenku węgla firmy SFE-Process

Zobacz urządzenia

  • SMB - chromatografia preparatywna na dużą skalę
Aplikacja do oczyszczania xylitolu w sposób ciągły

Zobacz urządzenia


Analiza składu produktu i kontrola jakości

W naszym portfolio znajdują się urządzenia, które zapewnią szeroki wybór możliwości w zakresie przygotowania próbek.

  • Jednym z nich jest Pipeta Microman® E -  Idealna dla cieczy stwarzających zwykle problemy - próbki lepkie, gęste, lotne lub potencjalnie niebezpieczne (m.in. żele, plazmidy, rozpuszczalniki, krew, ...)

Pipeta Microman® E znajduje szerokie zastosowanie w biologii molekularnej, medycynie sądowej, pracami związanymi z PCR, a także w petrochemii, kosmetyce i badaniach żywności.

  • W ramach tej grupy produktów zastosowanie znajdzie także Gilson Pipetman® L  - jest pipetą manualną, dedykowaną do prac wymagających dużej wydajności.
  • kolumny i akcesoria chromatograficzne Knauer
Aplikacja do oznaczania składników w syropach
Tradycyjna medycyna chińska spotyka się z nowoczesną analityką - HPLC fingerprinting do porównania Radix Paeonia alba i Radix Paeonia rubra
Separacja kwasów hydroksybenzoesowych za pomocą AZURA Compact
Oddzielenie trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych

Analiza antybiotyku β-laktamowego (moksalaktam)
Oddzielenie substancji narkotycznych
Oznaczanie katecholamin II

Zobacz urządzenia

Przygotowanie próbek przed analizą / oznaczeniem

  • Homogenizator kulkowy Omni Bead Ruptor Elite - jest urządzeniem świetnie nadającym się do mielenia próbek biologicznych miękkich i twardych oraz próbek leków. Może homogenizować do 24 próbek jednocześnie.

Zobacz urządzenie

  • homogenizatory mechaniczne firmy OMNI International - to urządzenia przeznaczone do pracy z materiałem w zakresie objętości 0,2 – 100ml. Homogenizator Omni TH jest w stanie zhomogenizować większość próbek w czasie mniejszym niż 30 sekund.

Zobacz urządzenia

  • Omni Macro ES - jest programowalnym, bardzo wszechstronnym homogenizatorem, przeznaczonym do pracy z różnymi typami próbek, w zakresie od 0,25ml do 30l. Macro posiada potężny silnik o mocy 1800W, dzięki czemu doskonale nadaje się do homogenizacji tkanek jak i rozbijania komórek i wytwarzania emulsji.

Zobacz urządzenia

  • koncentratory próżniowe CentriVap

CentriVap  Refrigerated jest koncentratorem próżniowym do szybkiego odparowania rozpuszczalników z próbek o różnej objętości oraz dużej ilości prób również próbek wrażliwych termicznie.
Doskonale sprawdza się w laboratoriach prowadzących badania o profilu biologicznym, genetycznym, proteomicznym, chemicznym oraz farmaceutycznym.

Zobacz urządzenie

  • Liofilizatory chemiczne Labconco

przeznaczone są do usuwania wody i innych rozpuszczalników w warunkach próżni i obniżonej temperatury.

Zobacz urządzenie

W kategorii produktowej dedykowanej przygotowanie próbek proponujemy szerokie spektrum urządzeń, takich jak: wytrząsarki obrotowe, wytrząsarki orbitalne, wytrząsarki liniowe.

Zobacz urządzenia

W naszej ofercie znajduje się także szeroka gama akcesoriów do chromatografii – złoża i kartridże renomowanej firmy KNAUER.

Zobacz urządzenia

Zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie za pomocą poniższego formularza

  Napisz do nas