Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Aktualności

SMB oraz inne przemysłowe systemy do oczyszczania kannabinoidów

SMB oraz inne przemysłowe systemy do oczyszczania kannabinoidów

Chromatografia (SMB) ustanawia punkt odniesienia dla wydajności w ciągłym przetwarzaniu z wykorzystaniem metod chromatograficznych. Okazało się to przydatne w różnych zastosowaniach, w których koszty mają decydujące znaczenie  -  od inżynierii chemicznej po przemysł farmaceutyczny.
Sukces systemów SMB o wysokiej przepustowości zależy od ich zdolności do wyizolowania pojedynczego związku chemicznego lub klasy związków z dużej ilości materiału sypkiego.

W kontekście chemicznym i farmaceutycznym stanowi to wyjątkową okazję do precyzyjnej kontroli czystości i jakości składników aktywnych (AI).

Oczyszczanie związków chemicznych lub klas w zakresie procentów masowych jest również kluczowym wyzwaniem w przemyśle konopnym. Stopniowe łagodzenie zakazu używania produktów konopnych napędza dynamicznie rozwijający się rynek globalny, który opiera się zarówno na ścisłej kontroli jakości, jak i na dużych przepływach.

Aby spełnić te wymagania potrzeba solidnego systemu do izolacji specyficznych kannabinoidów z ponad 100 różnych związków obecnych w surowcu roślinnym.
Systemy SMB zostały uznane za dobre rozwiązanie mogące połączyć te dwa sprzeczne wymagania.

Na czym poleca SMB?

Systemy SMB, zaprojektowane zostały z myślą o separacjach na dużą skalę, wykorzystują zazwyczaj układ czterech lub więcej kolumn, które są połączone ze sobą - oraz z pompą fazy ruchomej - za pomocą zestawu zaworów.
Ta modułowa budowa tworzy jeden ciągły pierścień, przekształcając jednokolumnową separację w wysokowydajny proces ciągły.

Systemy SMB mogą być następnie wykorzystywane do szybkiego wzbogacania - lub usuwania - kannabinoidów, takich jak tetrahydrokannabinol (THC) z liści konopi lub suszonych konopi, przy użyciu jednego modułowego urządzenia. Odbywa się to poprzez umieszczenie liści konopi w rozpuszczalniku w celu wytworzenia ekstraktu, który jest pompowany do systemu SMB. Ruch fazy stałej jest symulowany przez jednoczesne przełączanie pozycji zaworów w układzie ciągłym, co powoduje wzrost wydajności rozcieńczania i wykorzystania absorbentu.
Dzięki tej technice, kannabinoidy mogą być łatwo wyizolowane ze strumieni substancji w zakresie procentów masowych, dając ekstrakty o wysokiej czystości w sposób szybszy i bardziej opłacalny niż kiedykolwiek wcześniej.

Kolejną zaletą systemów SMB w przemysłowym przetwarzaniu kannabinoidów jest możliwość zastosowania tej technologii zarówno do produktów naturalnych, jak i syntetycznych. Wiele rodzajów surowców może być oddzielanych z większą wydajnością i znaczną redukcją kosztów w zakresie zużytych rozpuszczalników oraz mediów w fazie stałej.

Systemy SMB w naszej ofercie

Oferujemy wiodące w swojej klasie systemy SMB z serii AZURA®; oferujące nowy standard przemysłowy do szybkiego oddzielania kannabinoidów z konopi. Ten system SMB składa się z czterech pomp i siedmiu różnych zaworów wielopozycyjnych, co zapewnia najwyższą elastyczność w separacjach chromatograficznych na dużą skalę. Oferujemy dwie różne skale AZURA® System SMB:

Żródło: https://www.knauer.net/en/Blog/SMB-Systems-and-Large-Scale-THC-Purification

WIĘCEJ O PRODUKTACH


Zadzwoń do nas lub wyślij zapytanie za pomocą poniższego formularza


  Napisz do nas    

Skontaktuj się z nami!

biuro@aga-analytical.com.pl +48 22 649 10 41

W naszej ofercie znajdują się również: