Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Aktualności

Nowatorska metoda wykrywania koronawirusa

Nowatorska metodologia bezpośredniej reakcji PCR do wykrywania koronawirusa opracowana przez firmę OMNI

Zespół Omni International opracował nową metodę bezpośredniej reakcji PCR do wykrywania koronawirusa w próbkach wymazów z jamy nosowo-gardłowej. W oparciu o wydajną i skuteczną lizę wirusów za pomocą Homogenizatora Bead Ruptor Elite, użytkownik może homogenizować 24 próbki w zaledwie 30 sekund i umieścić lizat bezpośrednio w reakcji RT-qPCR w celu wykrycia wirusa.

  • Eliminuje tradycyjny etap ekstrakcji kwasu nukleinowego
  • homogenizatory mechaniczne
  • Oszczędza cenny czas i pieniądze
  • Poprawiona czułość (> 96%) i 100% swoistość w porównaniu z tradycyjnymi metodami

Nowatorska dwuetapowa metoda bezpośredniej reakcji PCR do wykrywania wirusów z wymazów przy użyciu ludzkiego koronawirusa 229E

Obecnie jedną z najbardziej niezawodnych metod wykrywania infekcji wirusowych są testy oparte na łańcuchowej reakcji polimerazy (PCR). Proces ten jest czasochłonny i wymaga dużej ilości zasobów oraz wielu etapów lizy, ekstrakcji, oczyszczania i procedur amplifikacji. Omni International opracowało metodę wykrywania wirusów z wymazów przy użyciu wyłącznie mechanicznej lizy opartej na pracy homogenizatora Bead Ruptor Elite i przeniesieniu lizatu wirusa bezpośrednio do testu PCR w celu jego wykrycia, oszczędzając czas potrzebny na etapy ekstrakcji i oczyszczania.

Metody

Wykorzystując ludzki koronawirus 229E (HCoV-229E) jako system modelowy, zostały pobrane wymazy in vitro w celu sprawdzenia koncepcji. Wymazy dodawano w seryjnych rozcieńczeniach od 1,2 × 106 do 1,2 × 101 kopii / ml, a następnie umieszczano w probówkach o pojemności 2 ml z pożywką do transportu wirusów (VTM), aby naśladować procedury pobierania próbek w klinice przed przetwarzaniem ich w procesie homogenizacji.
Po homogenizacji 1 μl lizatu poddano go następnie obróbce przy użyciu RT-qPCR do amplifikacji genu nukleokapsydu (N), kwalifikującego do wykrywania wirusa.

Wyniki

Wymazy z dodatkiem ludzkiego koronawirusa HCoV-229E in vitro poddano obróbce w nowatorskiej dwuetapowej metodologii bezpośredniej reakcji PCR do wykrywania wirusów.
Po przeanalizowaniu 54 wymazów zostało ustalone, że limit wykrywalności wynosi 1,2 × 103 kopii wirusa / ml z czułością 96,30%.

Wnioski

Podczas tego badania firma Omni International wykazała, że dwuetapowe procedury bezpośredniej reakcji PCR oparte na homogenizacji z wykorzystaniem Bead Ruptor Elite zapewniają wystarczającą lizę wirusa z wymazów, przy czym powstały lizat można zastosować bezpośrednio w reakcji PCR do wykrywania HCoV-229E.
Odkrycie to pozwala na redukcję czasu i zasobów wymaganych do wykrywania wirusów w oparciu o bezpośrednią reakcję PCR w porównaniu z tradycyjną metodologią.


WIĘCEJ O PRODUKCIE


Więcej w artykule źródłowym;

https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12985-020-01405-y


Zapytaj o naszą ofertę na homogenizatory +48 660 66 58 89


  Napisz do nas    


Skontaktuj się z nami!

biuro@aga-analytical.com.pl +48 22 649 10 41

W naszej ofercie znajdują się również: